تحصیل رایگان در آلمان
1399-04-01 0

 

موسسه زبان آلمانی ادبا در راستای ارائه خدمات هرچه بیشتر به دانشجویان و متقاضیان تحصیل در کشور آلمان و نیز به منظورارتقا سطح دانش مخاطبان خود درراستای آشنایی هرچه بیشترزبان آموزان آلمانی و نیزافرادی که تمایل به تحصیل در کشورآلمان را دارند ، اقدام به تهیه لیستی از دانشگاه های رایگان کشور آلمان جهت ادامه تحصیل دررشته های مختلف در سطوح مختلف به همراه توضیحات لازم نموده است .

دانشگاه های رایگان در آلمان

ابتدا یک لیست کلی از این دانشگاهها و مراکز معتبر آموزشی در کشور آلمان را ذکرمی نماییم و سپس به توضیحات بیشتر در این زمینه خواهیم پرداخت . در پایان این مقاله نیزنام برخی از دانشگاههای رایگان پزشکی نیز آمده است ، بدیهی است در مقاله های بعدی به معرفی دیگر دانشگاه های رایگان کشور آلمان خواهیم پراخت .

1-دانشگاه دولتی برلین

2-دانشگاه فرانکفورت

3-دانشگاه فردریش شیلر

4- دانشگاه فردریش – الکساندر،ارلانگن نورنبرگ

5- دانشگاه هوم بولت برلین

6- دانشگاه بین المللی مدیریت ISM دورتموند

7- دانشگاه بین المللی برمن

8- دانشگاه بین المللی آلمان

9- دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

10- دانشگاه لودویک ماکسل هیلز مونیخ

11- دانشگاه اتو- فردریک دربامرگ

12- دانشگاه فیلیس ماربورگ

13- دانشگاه آکسبورگ

14- دانشگاه بامبرگ

15- دانشگاه بایروت

16- دانشگاه بولفلد

17- دانشگاه بن

18- دانشگاه برمن

19- دانشگاه دورتمند

20- دانشگاه ارفورت

21- دانشگاه ارلانگن – نورنبرگ

22- دانشگاه اسن

23- دانشگاه فلنسبورگ

24- دانشگاه گوتلینگن

25- دانشگاه هامبورگ

26- دانشگاه هانورفر

27- دانشگاه کاسل

28- دانشگاه کلن

29- دانشگاه کنستانس

30- دانشگاه لایزیک

31- دانشگاه روستوک

32- دانشگاه اشتوتگارت

33- دانشگاه ماربورگ

34- دانشگاه اولدنبورگ

تحصیل در آلمان تابع قوانین بین المللی و جهانی است . و در مقاطع Master و  Bachelorو Phd دانشجویان مشغول به تحصیل

می شوند . هرچند تحصیل در برخی از دانشگاههای آلمان به زبان انگلیسی هم امکان پذیرمی باشد ولی در دیگر دانشگاههای آلمان و یا برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های فنی را دارند قضیه به گونه دیگری است .

داشتن مهارت زبانی آلمان بالا برای ادامه تحصیل در مراکز آموزش عالی فنی در آلمان ضروری است .

همچنین دانشجویان می بایست برای ورود به این مر اکز فنی و حرفه ای امتحانات ورودی را پشت سر بگذارند . این موضوع در مورد

آکادمی های موسیقی  ، هنر و یا معماری که در جهان حرف اول را می زنند نیز صادق است . بعضی دانشجویان رشته های هنری مانند  نقاشی گرافیک سینما ، مد و لباس و … می بایست ابتدا در آزمون های ورودی این دانشگاه ها که پایه اصلی آن دانش زبان آلمانی است شرکت جسته و پس از اخذ امتیاز لازم در مورد زبان آلمانی و نیز رشته تحصیلی مورد علاقه خود در مراکز یاد شده مشغول

تحصیل شوند . این مراکز علاوه بر آمون های عملی دارای مصاحبه های شفاهی نیز هستند که هر یک از دانشجویان می بایست امتیاز لازمه را در آزمون های شفاهی کسب نمایند.

بنابراین تسلط به زبان آلمانی همواره مهمترین گزینه موفقیت درهر آزمونی ، در دانشگاهها و مراکز علمی و فرهنگی همه 16 ایالت این کشور بزرگ و صنعتی است .

مثلا برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد در کشور آلمان مدرک کارشناسی شما با دقت بررسی شود و میزان دانش زبانی که از شما برای این مقطع تحصیلی خواسته می شود B 2 یا حداقل B1 است . لذا موسسه زبان آلمانی ادبا تلاش می کند تا با کمک گرفتن از اساتید مجرب و دارای دانش زبانی بالا دانشجویان خود را به این سطوح رسانده و برای دستیابی دانشجویان خود به امکان ادامه تحصیل رایگان در کشور آلمان  ، همواره آنان را حمایت و یاری می نماید تا آنجا که برخی از دانشگاههای کشورآلمان گواهی صادره موسسه زبان آلمانی ادبا را معتبردانسته و مستقیما با همان گواهی نسبت به ثبت نام دانشجویان اقدام می نمایند. در پی تصویر یک نمونه از این گواهی های صادره از سوی موسسه زبان آلمانی ادبا به عنوان مثال برای اطلاع دانشجویان محترم آمده است .

 

-برای اخذ پذیرش از هریک از دانشگاههای آلمان در مقطع کارشناسی ارشد معمولا مدارک ذیل از دانشجویان درخواست

می شود:

– مدرک کارشناسی و ریز نمرات این مقطع بصورت ترجمه رسمی

– مدرک کارشناسی و ریز نمرات دیپلم بصورت ترجمه رسمی

– مدرک کارشناسی و ریز نمرات پیش دانشگاهی بصورت ترجمه رسمی (درصورت ناپیوسته بودن )

کپی پاسپورت متقاضی که بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد و مهمترین مدرکی که از دانشجویان خواسته خواهد شد همان مدرک آموزش زبان آلمانی که باید درسطح B2 یا حداقل B1 باشد . همانگونه که قبلا هم اشاره شد ، مرکز آموزش زبان آلمانی ادبا با صدور گواهی های  B2و نیز B1 کمک شایانی به متقاضیان تحصیل در آلمان می نماید چرا که این گواهی نه تنها در سفارت آلمان در تهران بلکه در بسیاری از دانشگاه های آلمان نیز شناخته شده است .

– در برخی از دانشگاهها مدرک دیگری از دانشجویان خواسته می شود که همان پروپوزال یا انگیزه آموزشی دانشجو برای تحصیل دررشته مورد علاقه خود می باشد .

– تحصیل رایگان در رشته پزشکی در آلمان

برای تحصیل رایگان در رشته پزشکی در کشور آلمان علاوه بر آنکه داوطلب باید دیپلم خود را با معدل 17 به بالا دریافت نموده باشد و نیز در آزمون ورودی در یکی از رشته های زیست شناسی و یا شیمی نمره قبولی را کسب کرده باشد ،می بایست حتما مدرک زبان آلمانی B2یا حداقل B1 که توانایی و دانش زبانی داوطلب را تایید می کند ، همراه داشته باشد اضافه می نمایداین مدرک از ضروری ترین مدارکی است که متقاضی تحصیل رایگان در رشته پزشکی در کشور آلمان می بایست حتما هنگام ثبت نام در کشور آلمان با خود همراه داشته باشد لذا مرکز آموزش زبان آلمانی ادبا طی 15 سال گذشته تلاش نموده است تا با ارائه بهترین متد های آموزش زبان آلمانی به دانشجویان خود منطبق با موسسه بین المللی  گوته در آلمان بهترین آموزشها و بیشترین اطلاعات را در اختیار دانشجویان قرار دهد تا دانشجویان هنگام حضور در هر یک از کشورهای آلمان یا اطریش و سوئیس به راحتی بتوانند به مدارج دانشگاهی مورد نظر خویش دست یافته و همچنین بتوانند هنگام مواجه با فرهنگ و زبان آلمانی به راحتی علوم جدیدی را کسب نمایند. در پی نام برخی از دانشگاههای پزشکی کشور آلمان که تحصیل در آنها رایگان است آورده شده است .

1-دانشگاه لوبک : که تخصص های عفونت و التهاب ،مغز ، رفتار و متابولیسم ، رافتیک پزشکی فن آوریهای پزشکی را در خود جای داده است و در پژوهشهای علمی بسیار معروف است .

2-دانشگاه ویتن هرد : سال تاسیس آن 1983 در رشته های پزشکی ، پرستاری، علوم دندان پزشکی، اقتصاد ، فلسفه و فرهنگ فعالیت دارد . این دانشگاه دولتی بسیاری از دانشجویان خود را نیز بورسیه می نماید .

3-دانشگاه پزشکی ماگدبورگ : این دانشگاه از ترکیب و ادغام 3 دانشکده بزرگ فنی، تربیت معلم و پزشکی در سال 1993 بوجود آمده است و در منطقه ساکویی واقع شده است .

4-دانشگاه پزشکی Münster تاسیس سال 1780 یکی از قدیمی ترین دانشگاههای کشور آلمان که چندین دهه  فعالیت موفق را پشت سر گذاشته ،  با بیش از 15 وزارت خانه همکاری دارد و به همه آنها سرویسهای پزشکی ارائه مینماید . همچنین فعالیت های پزشکی مختلفی در سراسر جهان داشته است .

5-دانشگاه پزشکی هایدلبرگ : این دانشگاه با بیش از 6 دهه سابقه و تجربه به امر آموزش پزشکی و دندان پزشکی اشتغال دارد

6-دانشگاه پزشکی آخن RWTH دارای 9 دانشکده متفاوت پزشکی است تاسیس آن به حدود 53 سال قبل باز میگردد. یعنی سال 1966میلادی . این دانشگاه با چندین دهه فعالیت دانشجویان بسیاری را تربیت کرده که هریک در گوشه ای از جهان مشغول خدمت به هم نوعان خود هستند .

 

نظر بدهید