ضرورت آموزش زبان آلمانی
1399-07-02 0

ضرورت آموزش زبان آلمانی

هریک از ما برای بیان نظرات ، عقاید و منظور خود از کلمات عبارات و جمله هایی که تا کنون شنیده ایم یا فرا گرفته ایم استفاده می نمائیم . حال هر چه این اصطلاحات و یا عبارات زبانی فصیح تر و شیواتر باشند هر یک از ما در بیان نظرات و مقاصد خود بیشتر کمک کرده و سریعتر به مقصد می رسانند .

امروزه آموش زبان آلمانی یکی از پر کاربرد ترین و مهمترین راههای ارتباط کلامی و زبانی است تا آنجا که همگان بر این باورند( زبان کلید ارتباط ملتهاست)

آموزش زبان آلمانی در کنار دیگر آموزشهای زبان آلمانی موسسه زبانهای خارجی ادبا یکی از مهم ترین وظائف و یکی از برجسته ترین دغدغه های مسئولین و بویژه مدیر موسسه زبانهای خارجی ادبا سرکار خانم دکتر ادیب که سهم عمده و اصلی آموزش زبان آلمانی را دارا است ، می باشد .آموزش زبان آلمانی از دیرباز ( از زمان تاسیس موسسه زبانهای خارجی ادبا )

تا کنون مورد توجه بنیانگذاران این موسسه که کار اصلی آن آموزش زبان آلمانی است می باشد . آموزش زبان آلمانی همواره با مطالعه و بررسی متد های آموزشی روز کشور و بویژه موسسه بین المللی گوته در کشور آلمان که عهده دار و متولی اصلی آموزش زبان آلمانی می باشد ، همراه و همقدم بوده است . این بررسی ها و مطالعات در خصوص آموزش زبان آلمانی همچنین باعث جلب و جذب اساتید پر سابقه ، نامی با تحصیلات فوق لیسانس و دکتری و یا بعضا Native در آموزش زبان آلمانی شده است . این اساتید بزرگوار که هر یک کوله باری از تجربه در زمینه آموزش  زبان آلمانی را بهمراه دارند ، آموزشهای فراگیر خود در زمینه آموزش زبان آلمانی سعی در انتقال تجربیات خود به دانشجویان آموزش زبان آلمانی داشته و تلاش می نماید تا با تدریس و توضیح مباحث مهم به درک بالایی از فرهنگ و زبان آلمانی برسانند . این آموزشها تنها به آموزش زبان آلمانی از طریق متد های توصیه شده از سوی مرکز آموزش زبان آلمانی ،  گوته در آلمان نبوده ، بلکه آموزش زبان آلمانی در موسسه زبانهای خارجی ادبا همواره همراه با برگزاری کلاسهای فیلم ، بحث آزاد – Diskussion- (die) و یا برگزاری سمینارها ، همایشها وسخنرانی هایی است که در آنها مقالات آموزشی یا راهنمایی هایی برای دانشجویان آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت به کشور آلمان جهت تحصیل یا مهاجرت و یا پیوستن به خانواده و یا اخذ پذیرش های تحصیلی از دانشگاههای کشور آلمان مطابق با رشته تحصیلی هر دانشجو می باشد .

نظر بدهید