" />">

آموزشگاه زبان انگلیسی، آموزش زبان آلمانی

پرسش‌های متداول

• شرایط اخذ پذیرش از دوره های تحصیلی/ مقاطع تحصیلی مختلف

الف) شرایط عمومی ورود به مراکز آموزشی اتریش به چه نحوی می باشد؟
اگر شخصی دیپلمه باشد یعنی 12 سال تحصیل کامل و یا دیپلم نظام جدید + یک سال پیش دانشگاهی داشته باشد، نمی تواند مستقیماٌ برای دانشگاه های اتریش اقدام نماید بلکه باید قبولی در کنکور سراسری را داشته باشند تا بتوانند برای دانشگاه های اتریش اقدام نماید.
برای ورود به دانشگاه های اتریش داوطلب باید دانشجوی رشته مورد نظر و مقطع مورد نظر در دانشگاههای سراسری ( دانشگاه آزاد مورد قبول نمی باشد ) در کشور خود باشد،به عبارت دیگر دیپلم به تنهایی قابل قبول دانشگاه های اتریش نیست.
اگر شخصی در ایران فوق دیپلم، لیسانس و یا اصولا فارغ التحصیل باشد حتما باید از دانشگاه شان در ایران نامه اجازه تحصیل در مقطع بالاتر را به دانشگاه اتریش ارائه دهند.
یعنی اگر کسی مثلا در ایران فوق دیپلم داشته باشد می بایست حتما از دانشگاه شان در ایران نامه اجازه تحصیل در مقطع کارشناسی را به دانشگاه اتریش ارائه دهند.

ب) شرایط اخذ پذیرش برای دوره های کارشناسی چگونه است؟

داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی می بایست در یکی از دانشگاههای ایران که ورود به ]نها از طریق آزمون سراسری میباشد در مقطع کارشناسی رشته مورد نظرشان ( رشته ای برای ادامه تحصیل در اتریش انتخاب خواهند کرد) پذیرفته شوند که بتوانند جهت تایید، نامه از سازمان سنجش بگیرند و حتما در آن دانشگاه ثبت نام کنند و گواهی اشتغال به تحصیل بگیرند تا بتوانند در مقطع کارشناسی اتریش پذیرفته شوند.

ج) شرایط اخذ پذیرش برای دوره های کارشناسی ارشد چگونه است؟
داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می بایست در یکی از دانشگاههای ایران که ورود به آنها از طریق آزمون سراسری میباشد در مقطع کارشناسی ارشد رشته مورد نظرشان ( رشته ای برای ادامه تحصیل در اتریش انتخاب خواهند کرد) پذیرفته شوند که بتوانند جهت تایید، نامه از سازمان سنجش بگیرند و حتما در آن دانشگاه ثبت نام کنند و گواهی اشتغال به تحصیل بگیرند تا بتوانند در مقطع کارشناسی ارشد اتریش پذیرفته شوند.

د) شرایط اخذ پذیرش برای دوره های تحصیلی هنر چگونه است؟
رشته هایی مانند: نقاشی، مجسمه سازی، گرافیک، موسیقی، کارگردانی، تئاتر، هنر پیشگی، طراحی صنعتی، عکاسی، سرامیک و ........... که زیر شاخه های رشته هنر هستند، شرایط پذیرششان با رشته های دیگر متفاوت است.
بدین ترتیب که کسانی که متقاضی ادامه تحصیل در این رشته ها هستند می بایست چند تا از نمونه کار های خود بهمراه مدارک تحصیلی شان را برای دانشگاه ها یا دانشگاه های هنر اتریش بفرستند و پس از قبولی مدارک، اجازه امتحان ورودی رشته مورد نظر به متقاضی داده می شود که معمولا این امتحان امتحان عملی می باشد . پس از قبولی در این امتحان ورودی متقاضیان می توانند پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه دریافت نمایند. به عبارت دیگر، تحصیل در رشته های هنر کنکور دارد.

ه ) آیا مدرک پایان تحصیلات دوره کارشناسی در ایران مورد تایید اتریش است؟
بله، اما حتما باید از دانشگاه شان در ایران نامه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر ( کارشناسی ارشد ) را به دانشگاه اتریش ارائه دهند که این دانشگاه میبایست دانشگاه دولتی و ورودش از طریق آزمون سراسری باشد. کلیه مدارک دانشگاههای آزاد مورد تایید دانشگاههای دولتی و ممتاز مورد تایید نمی باشد. یعنی در صورت نداشتن گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر متقاضی میتواندمجددا برای تحصیل مقطع لیسانس در اتریش اقدام نماید.

و ) آیا مدرک پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد در ایران، مورد تایید اتریش است؟
بله، اما حتما باید از دانشگاه شان در ایران نامه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر ( دکترا ) را به دانشگاه اتریش ارائه دهند که این دانشگاه میبایست دانشگاه دولتی و ورودش از طریق آزمون سراسری باشد. کلیه مدارک دانشگاههای آزاد مورد تایید دانشگاههای دولتی و ممتاز مورد تایید نمی باشد. یعنی در صورت نداشتن گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر متقاضی میتواندمجددا برای تحصیل مقطع فوق لیسانس در اتریش اقدام نماید.

• توصیه در انتخاب مرکز آموزش زبان:

آیا انتخاب مراکز آموزشی که در آنها تعداد دانشجویان ایرانی زیاد است به نفع دانشجویان می باشد؟
تجربه ما نشان می دهد که بیش از 90 درصد دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل دراتریش ، در بدو ورود خود به زبان آلمانی تسلط ندارند و اگر به مراکزی اعزام شوند که در آنها تعداد دانشجویان ایرانی زیاد است، خیلی دیر تر به اعتماد به نفس کافی جهت حل مشکلات خود می رسند و به مدت زمان بیشتری برای تسلط یافتن به زبان آلمانی، نیاز دارند.دوستان عزیز آموزشگاه زبانهای خارجی ادبا با بهترین اساتید آموزش زبان آلمانی و بهترین کلاس های آموزش زبان آلمانی در امر آموزش زبان آلمانی با بهترین کیفیت در خدمت شما میباشد...امید است با شرکت در کلاسهای آموزش زبان آلمانی آموزشگاه زبان ادبا در سفرهای خود به کشورهای آلمانی زبان بهترین استفاده را از مطالب آموزش داده شده ببرید.


• کدام مرکز در آلمان مسئول معرفی مراکز آموزشی معتبر در آلمان می باشد؟
مسئول مشخص نمودن مراکز آموزشی معتبر در آلمان، سازمان مبادلات آکادمیک آلمان ( DAAD )می باشد.
بزرگترین سازمان اطلاع رسانی آلمانی در باره امکانات تحصیلی دانشگاهها ، تحقیق و همکاریهای آکادمیک و استفاده از بورس تحصیلی در آلمان می باشد.

• شرایط اخذ پذیرش از دوره های تحصیلی/ مقاطع تحصیلی مختلف:

الف) شرایط عمومی ورود به مراکز آموزشی آلمان به چه نحوی می باشد؟
اگر شخصی دیپلمه باشد یعنی 12 سال تحصیل کامل و یا دیپلم نظام جدید + یک سال پیش دانشگاهی داشته باشد، نمی تواند مستقیماٌ برای ورود به دانشگاه های آلمان اقدام نماید بلکه باید قبولی در کنکور سراسری را داشته باشند تا بتوانند برای کالج اقدام کنند. کالج در آلمان دو ترم است و کالج ها فقط به زبان آلمانی هستند.
کالجها دولتی و وابسته به دانشگاهها در آلمان هستند و تحصیل در آنها رایگان می باشد.
حداقل شرط ورود به داشگاههای آلمان قبولی در کنکور سراسری مقطع لیسانس یکی از رشته های مرتبط به رشته درخواستی در آلمان است. ( صرفا قبولی مقطع فوق دیپلم یا صرفا قبولی دانشگاه آزاد مورد قبول نمی باشد.)
لیسانسیه های دانشگاه های آزاد و دانشگاههای دولتی میتوانند برای فوق لیسانس اقدام کنند اما این باز هم بستگی به خود دانشگاه در آلمان دارد زیرا سطح تحصیل آلمان نسبت به ایران یک سال جلو تر است و شاید بعضی از واحد های آنها را بپذیرند و ترمهای پایین تر بنشینند و بعد می توانند ادامه تحصیل دهد.
البته بطور کلی باید مدارک تحصیلی به آلمان فرستاده شود و خود دانشگاه با توجه به ریز نمرات متقاضی تعیین کند که شخص از چه ترمی در آلمان می تواند شروع به ادامه تحصیل نماید.
برای دکترا در آلمان سخت می توان اقدام کرد زیرا باید در آلمان استاد راهنما پیدا شود و معمولا این امربه راحتی با موفقیت امکان پذیر نیست و زمان زیادی می برد.
در آلمان حتما باید برای ورود به دانشگاه ها متقاضیان بایدزبان آلمانی بلد باشند. برای ورود به دانشگاهها متقاضیان حتما باید دانش حداقل B1 زبان آلمانی داشته باشند تا بتوانند در امتحان ورودی زبان DSH یا Test DaFشرکت نمایند و در غیر این صورت دانشگاه برای متقاضیان کلاس زبان آلمانی می گذارد و پس از گذراندن این کلاسها امتحانTest DaF یا DSH گرفته می شود. 

برای ورود به دانشگاههای انگلیسی زبان یا رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شود، متقاضی به غیر از دانش ابتدایی زبان آلمانی باید 6.5 IELTS یا 580 Toefl داشته باشند.( جهت اطلاعات کامل و به روز حتما میبایست به سایت خود دانشگاهها مراجعه نمود.)

ب) شرایط اخذ پذیرش برای دوره های کارشناسی چگونه است؟
داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی می بایست در یکی از دانشگاههای ایران که ورود به آنها از طریق آزمون سراسری میباشد در مقطع کارشناسی رشته مورد نظرشان ( یا گرایشهای وابسته به رشته ای که برای ادامه تحصیل در آلمان انتخاب خواهند کرد) پذیرفته شوند که بتوانند جهت تایید، نامه از سازمان سنجش بگیرند و برای دوره کالج آلمان اقدام کنند و بعد از گذراندن دوترم کالج وارد دانشگاه شوند

ج) شرایط اخذ پذیرش برای دوره های کارشناسی ارشد چگونه است؟
داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می بایست در یکی از دانشگاههای ایران، آزاد یا دولتی لیسانس گرفته باشند، با توجه به رشته وانتخاب زبان قابل ادامه تحصیل در آلمان (آلمانی یا انگلیسی) مقطع کارشناسی ارشد در آلمان را انتخاب کنند و مدارکشان را به دانشگاهمورد نظر بفرستند تا دانشگاه با برآورد نمرات و مدارکشان امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را ارزشیابی نماید.

د) شرایط اخذ پذیرش برای دوره های تحصیلی هنر چگونه است؟
رشته هایی مانند: نقاشی، مجسمه سازی، گرافیک، موسیقی، کارگردانی، تئاتر، هنر پیشگی، طراحی صنعتی، عکاسی، سرامیک و ........... که زیر شاخه های رشته هنر هستند، شرایط پذیرششان با رشته های دیگر متفاوت است.
بدین ترتیب که کسانی که متقاضی ادامه تحصیل در این رشته ها هستند می بایست چند تا از نمونه کار های خود بهمراه مدارک تحصیلی شان را برای دانشگاه ها یا دانشگاه های هنر آلمان بفرستند و پس از قبولی مدارک، اجازه امتحان ورودی رشته مورد نظر به متقاضی داده می شود که معمولا این امتحان امتحان عملی می باشد . پس از قبولی در این امتحان ورودی متقاضیان می توانند پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه دریافت نمایند. به عبارت دیگر، تحصیل در رشته های هنر کنکور دارد.

ه) شرایط ورودبرای ادامه تحصیل در مقطع دکترا چگونه است؟
برای تحصیل در مقطع دکترا در ابتدا میباست متناسب با رشته و گرایش رشته فوق لیسانس متقاضی، در دانشگاههای آلمان استاد راهنمایی پیدا شود که موضوع پایان نامه فوق لیسانس متقاضی یا در راستای موضوع مورد علاقه ایشان جهت دکترا را بپذیرد و استاد راهنما هم در همان موضوعات مربوطه در گروه خود position خالی داشته باشد و به متقاضی نامه موافقت خود مبنی بر قبولی سوپروایزری را بدهدکه متقاضی بتواند با آن موافقت نامه استاد به بخش خارجیان دانشگاه مدارک خود را بفرستد و پذیرش نهایی دکترا را دریافت نماید.


• اعتبار مدرک تحصیلی کسب شده در ایران از نظر نظام آموزشی آلمان:
الف) آیا مدرک پایان تحصیلات دوره دبیرستان مدرک و مدرک پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی در ایران، مورد تایید آلمان است؟
بله

ب ) آیا مدرک پایان تحصیلات دوره کاردانی در ایران، مورد تایید آلمان است؟

خیر، از آنجایی که مقطع کاردانی در آلمان وجود ندارد و طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی آلمان تنها - 43 سال می باشد، دانشجویانی که مقطع کاردانی خود را در ایران اخذ نموده اند با توجه به دانشگاه شان که آزاد است یا دولتی، نمی توانند برای آلمان اقدام نمایند.

ج ) آیا مدرک پایان تحصیلات دوره کارشناسی در ایران مورد تایید آلمان است؟
بله، اما اینکه فارغ التحصیل دوره کارشناسی در ایران، از دانشگاه آزاد یا دولتی فارغ التحصیل شده است و با چه معدلی برای آلمان مهم و تاثیر گذار می باشد.


د ) آیا مدرک پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد در ایران، مورد تایید آلمان است؟
بله، اما اینکه فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد در ایران چه از دانشگاه آزاد و چه دانشگاه دولتی می توانند جهت دوره دکترا در آلمان اقدام نمایند.

• توصیه در انتخاب مرکز آموزش زبان:

آیا انتخاب مراکز آموزشی که در آنها تعداد دانشجویان ایرانی زیاد است به نفع دانشجویان می باشد؟
تجربه ما نشان می دهد که بیش از 90 درصد دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در آلمان، در بدو ورود خود به زبان آلمانی تسلط ندارند و اگر به مراکزی اعزام شوند که در آنها تعداد دانشجویان ایرانی زیاد است، خیلی دیر تر به اعتماد به نفس کافی جهت حل مشکلات خود می رسند و به مدت زمان بیشتری برای تسلط یافتن به زبان آلمانی، نیاز دارند. دوستان عزیز آموزشگاه زبانهای خارجی ادبا با بهترین اساتید آموزش زبان آلمانی و بهترین کلاس های آموزش زبان آلمانی در امر آموزش زبان آلمانی با بهترین کیفیت در خدمت شما میباشد...امید است با شرکت در کلاسهای آموزش زبان آلمانی آموزشگاه زبان ادبا در سفرهای خود به کشورهای آلمانی زبان بهترین استفاده را از مطالب آموزش داده شده ببرید.
برای اطلاع از تخفیف‌ها و برنامه‌های ویژه آموزشگاه، فرم زیر را پر کنید.